Zebra ZT51043-T2E0000Z Industrial Label Printer - ZT510 - 300 dpi, Rewinder
Brand: Zebra
MPN: ZT51043-T2E0000Z
GTIN: 5704174202950
ZT51043-T2E0000Z
Zebra ZT510 300 dpi Industrial Label Printer with Rewinder
Thermal Transfer and Direct Thermal
USB 2.0, Serial, Parallel, Gigabit Ethernet, Bluetooth Low Energy
Emulation: ZPL, ZPLII, XML
RAM: 512 MB, Flash: 2GB
Resolution: 12 dots/mm (300 dpi)
Media width (max.): 114 mm
Print with (max.): 104mm
Roll diameter (max.): 203mm
Speed (max.): 254 mm/s