Zebra ZT51042-T1E0000Z Industrial Label Printer - ZT510 - 203 dpi, Cutter
Brand: Zebra
MPN: ZT51042-T1E0000Z
GTIN: 5656565656562
ZT51042-T1E0000Z
Zebra ZT510 203 dpi Industrial Label Printer with Cutter
Thermal Transfer and Direct Thermal
USB 2.0, Serial, Parallel, Gigabit Ethernet, Bluetooth Low Energy
Emulation: ZPL, ZPLII, XML
RAM: 512 MB, Flash: 2GB
Resolution: 8 dots/mm (203 dpi)
Media width (max.): 114 mm
Print with (max.): 104mm
Roll diameter (max.): 203mm
Speed (max.): 305 mm/s