Zebra ZT51042-T0EC000Z Industrial Label Printer - ZT510 - 203 dpi, Tear Bar, Wi-Fi
Brand: Zebra
MPN: ZT51042-T0EC000Z
ZT51042-T0EC000Z
Zebra ZT510 203 dpi Industrial Label Printer with Tear Bar and WiFi
Thermal Transfer and Direct Thermal
USB 2.0, Serial, Parallel, Gigabit Ethernet, Bluetooth Low Energy, Wi-Fi (802.11ac)
Emulation: ZPL, ZPLII, XML
RAM: 512 MB, Flash: 2GB
Resolution: 8 dots/mm (203 dpi)
Media width (max.): 114 mm
Print with (max.): 104mm
Roll diameter (max.): 203mm
Speed (max.): 305 mm/s