Accessories for Honeywell PM45CA1010000200
View the whole PM45C Industrial Label Printer range
PM45CA1010000200 PM45C - Short Door - Thermal Transfer - 203 DPI - Touch
Brand: Honeywell
MPN: PM45CA1010000200
PM45CA1010000200
Honeywell PM45C, short door, 8 dots/mm (203 dpi), disp., USB, USB Host, RS232, Ethernet
1-110501-00 Cleaning card 4.5 x 6inch - Pack of 25
Brand: Honeywell
MPN: 1-110501-00
GTIN: 5712505009628
Ready To Dispatch
Honeywell Cleaning card
Cleaning card, 4.5" x 6''
box of 25
321-576-004 USB-A to USB-B Cable
MPN: 321-576-004
GTIN: 5052217051691
Ready To Dispatch
Note: This USB cable ships standard with each Honeywell printer.
50174832-002 Wi-Fi Internal Card and Antenna Kit for PM45 / PM65
Honeywell Wi-Fi Internal Card and Antenna Kit for PM45 / PM65
IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax + V5.1 Bluetooth
For countries outside the USA and Canada
50180201-001 Cutter Kit for PM45c
Honeywell Cutter Kit for PM45c
Field-installable, Media Cutter
50180235-001 PM45 / PM45C Platen Roller
Honeywell PM45 / PM45C Platen Roller
50180236-001 PM45 / PM45C 203 DPI Printhead Assembly - 4 inch
Honeywell PM45 / PM45C 203 DPI Printhead Assembly - 4 inch
PM45-PAR-01
PM45-PAR-01 Kit Parallel Port PM45 / PM65
MPN: PM45-PAR-01
Honeywell Kit Parallel Port PM45 / PM65
1-974024-018 RS-232 (DB9F to DB9M) cable, 5.9 ft. (1.8 m) length
Please Call
Honeywell RS232 Cable (1.8 Meters, DB9F-DB9M Assembly, RoHS)
203-977-001 PM45/ PM45C Rotation Hanger
Please Call
Honeywell PM45/ PM45C Rotation Hanger (includes media sensor)
Also Available 203-972-001 - KIT, CORE 3 INCH (3 inch adapter (3´ Dolly))