Accessories for Zebra WT41N0-T2H28ER
View the whole WT41N0 Wearable Terminal Series range
WT41N0-T2H28ER WT41N0 Wearable Terminal USB, BT, Wi-Fi, WEC 7
Brand: Zebra
MPN: WT41N0-T2H28ER
WT41N0-T2H28ER
Zebra WT41N0 - Wearable Computer
11-08062-02R
11-08062-02R Universal belt for fabric holster.
Brand: Zebra
MPN: 11-08062-02R
GTIN: 5052178839840
Ready To Dispatch
Zebra Universal belt for fabric holster. for MC30XX, MC90XX, MC91990-G, TC8000 and WT40XX
 25-68596-01R
MPN: 25-68596-01R
GTIN: 5711045503801
Ready To Dispatch
BTRY-WT40IAB0E
BTRY-WT40IAB0E Standard Capacity (1X) 2330 mAh Battery
MPN: BTRY-WT40IAB0E
Zebra Standard Capacity (1X) 2330 mAh Battery - WT4090, WT41N0
BTRY-WT40IAB0H
BTRY-WT40IAB0H Extended Capacity (2X) 4600 mAh Battery
MPN: BTRY-WT40IAB0H
Zebra Extended Capacity (2X) 4600 mAh Battery - WT4090, WT41N0
CBL-DC-379A1-01
CBL-DC-379A1-01 DC Y Line Cord
MPN: CBL-DC-379A1-01
Replacement for 25-85991-01R
CBL-DC-380A1-01
CBL-DC-380A1-01 DC 4-way Line Cord
MPN: CBL-DC-380A1-01
Replacement for 25-85992-01R
CBL-DC-381A1-01
CBL-DC-381A1-01 DC Line Cord
MPN: CBL-DC-381A1-01
Zebra DC line cord for PWR-BGA12V108W0WW
CBL-DC-388A1-01
CBL-DC-388A1-01 DC Line Cord
MPN: CBL-DC-388A1-01
Zebra DC Line Cord
  • Order separately: Power supply (PWR-BGA12V50W0WW)
CRD4001-411EES
CRD4001-411EES 4-Slot Ethernet Charging Cradle Kit - WT4090, WT41N0
MPN: CRD4001-411EES
Zebra 4-Slot Ethernet Charging Cradle Kit - WT4090, WT41N0
KIT-PWR-12V50W
KIT-PWR-12V50W Power Supply Kit
MPN: KIT-PWR-12V50W
Zebra Power Supply Kit - 100-240V AC, 12V, 4.16A, 50W - includes Power Supply (PWR-BGA12V50W0WW) and DC Cable (CBL-DC-388A1-01)
Requires country specific three-wire grounded (C13) AC Line Cord sold separately
PWR-BGA12V108W0WW
PWR-BGA12V108W0WW Power Supply
MPN: PWR-BGA12V108W0WW
Zebra power supply for 5 slot cradle - AC input: 100-240V, 2.8A, DC output: 12V, 9A, 108W